Як пише The Financial Times, Кемерон зазначив, що лідери єврозони "все ще перебувають далеко від рішень, які могли б припинити кризу".

Прем'єр-міністр Великобританії також розкритикував голів країн ЄС за те, що деякі із запропонованих ними рішень, зокрема, введення податку на транзакції банків, можуть тільки дестабілізувати економічну ситуацію. Ініціативу введення цього податку він назвав "простим божевіллям".

Як зазначає The Guardian, Кемерон також закликав Німеччину відігравати велику роль у порятунку євро. Він заявив, що стабілізація економічної ситуації в єврозоні не повинна бути справою країн із значним бюджетним дефіцитом, таких як Італія і Греція, активну участь в цьому повинні прийняти і заможні країни, такі як Німеччина.

Говорячи про можливе обмеження бюджетного дефіциту, британський прем'єр заявив, що захід ні до чого не приведе, тому що "це не проблема бюджетного дефіциту, це проблема торговельного дефіциту країн".

Він також закликав ФРН в першу чергу скоротити власний бюджетний дефіцит. Крім Кемерона, з критикою щодо Німеччини виступили багато інших британські, а також американські делегати.

Промова Кемерона стала відповіддю на виступ глави ФРН Ангели Меркель. Канцлер Німеччини ще раз нагадала про бюджетну дисципліну та необхідності держав Європи обмежувати перевищення витрат над доходами.

Раніше Великобританія неодноразово критикувала країни єврозони за нездатність прийняти рішення, які могли б припинити боргову кризу. Крім того, британські політики є противниками деяких антикризових заходів Європи, зокрема, бюджетного договору ЄС і податку Тобіна (податку на банківські транзакції). На початку січня Кемерон обіцяв, що блокує будь-які спроби ввести подібний податок.