Дохід Казахстану від майнингу

  • Щороку майнинг криптовалют приносить Казахстану близько 230 мільйонів доларів (98 мільярдів казахстанських танге – національна валюта Казахстану).
  • Показовим є те, що ВВП Казахстану торік становив 169,8 мільярда доларів.

Читайте також "Чорний список" Китаю: чому інвестиції в майнинг криптовалют можуть заборонити

Цифра у 98 мільярдів тенге – це ефект лише економічної діяльності компаній, що займаються майнінгом офіційно. Якщо ми врахуємо "сірих" майнерів (ті, що займаються майнінгом без офіційної реєстрації – 24 канал), цю цифру можна сміливо помножити на два,
– розповідає голова NABDC Алана Дорджиєва.

Казахстанські майнери у лідерах

  • Казахстан посідає друге місце у світі за майнінговою активністю, згідно з даними Кембриджського університету.
  • На Центральноазійську країну припадає 18,1% світового хешрейту. Для порівняння, на США припадає 35,4% хешрейту й вони посідають перше місце у світі.

Чому Казахстан користується популярністю у майнерів

Річ у тому, що в Казахстані відносно дешева електроенергія, що забезпечують великі поклади вугілля. Середня вартість електроенергії для підприємств у Казахстані становить близько 0,054 долара за кіловат-годину, що більш ніж вдвічі дешевше, ніж середня вартість ціни у світі – 0,124 долара за кіловат-годину.

Зверніть увагу Іран зняв тимчасову заборону на майнінг криптовалют

Також ще однією причиною популярності Казахстану серед майнерів стало посилення контролю за їх діяльності у Китаї. Однак деякі експерти вважають, що для більшості з них Казахстан — це лише тимчасовий прихисток. Алекс Браммер з майнингової фірми Luxor Mining, вважає, що майнери залишатимуться у країні доки їх застаріле обладнання не вийде з ладу.

Надмірне навантаження та нестача електроенергії

NABDC закликала владу до боротьби з нелегальними майнерами, чия діяльність може викликати нестачу енергії. Такі "сірі майнери" споживають близько 500 мегаватів щороку.

Що таке майнинг

Майнинг – один зі способів заробітку на криптовалюті. Оскільки фактично емісію криптовалюти ніхто не регулює, тому добувати гроші може кожен. Майнінг полягає в тому, щоб поміщати нові вчинені транзакції в блокчейн. Блокчейн являє собою ланцюжок блоків, в кожному з яких відображається окрема операція.