Найсильніший ефект, принаймні короткостроковий, може здійснити паніка, яка вже потроху розгортається у Києві. Адже саме від цього виграють торгівельні підприємства. Про це в ефірі програми "Про головне" на 24 каналі розповів економіст Андрій Блінов.

На часі По всій Україні ввели карантин через коронавірус

"Вони (торгівельні підприємства – 24 канал) можуть за один день розпродати тижневий, а може й більший запас продуктів чи інших товарів, які користуються підвищеним попитом в панічній ситуації. А потім це призведе до затоварення домогосподарств, а нові завози будуть за новими цінами через зміну курсу долара та євро. А це потім буде означати певну стагнацію у торгівлі", – пояснив експерт.

Він також зазначив, що карантин призведе до різкого збільшення віддаленої роботи. Однак це нанесе великого поштовху валовому продукту.

Щодо курсу долара, то на сьогодні попит перевищує пропозицію і абсолютно зрозуміло, що тенденція буде не змінна. Нацбанк буде пом'якшувати падіння національної валюти шляхом інтервенцій. Це буде тривати тоди, доки ринок не знайде свій паритет,
– додав Блінов.

Що відомо про карантин в Україні: коротко

  • 11 березня 2020 року уряд України ухвалив рішення про запровадження карантину на загальнонаціональному рівні.
  • До 3 квітня Кабмін закриває навчальні заклади та забороняє проводити масові заходи за участі більш ніж 200 людей.
  • Проведення спортивних заходів буде можливим з дозволу міжнародних організацій, але обов'язково без глядачів.
  • До 1 червня уряд пропонує заборонити експорт товарів протиепідеміологічного призначення, щоб гарантувати забезпечення необхідними засобами захисту населення.
  • Наразі в Україні зафіксували лише один випадок зараження коронавірусом. Захворів чоловік з Чернівців, який подорожував Європою.