Підрахунки провела аудиторська компанія "Фінансові та бухгалтерські консультанти".

У результаті найбільш масштабною виявилась програма Сергія Миронова, обіцянки якого оцінили в 124,5 трильйона рублів. На другому місці Геннадій Зюганов (110,6 трильйона), на третьому - Володимир Жириновський (80,9 трильйона). Вартість обіцянок двох інших кандидатів виявилась в рази менше: Володимира Путіна - 9,9 трильйона, Михайла Прохорова - 7,3 трильйона.

При розрахунку цих сум враховувалися обіцянки кандидатів, які стосуються тільки соціальних витрат на термін до 2018 року (тобто на один шестирічний президентський строк). Видання зазначає, що оцінка є приблизною, тому що деякі обіцянки не носили конкретного характеру.

Передвиборча програма Миронова багато в чому виявилась найбільш витратною у зв'язку з тим, що він пообіцяв підвищити розмір пенсій до 60% від заробітної плати, при тому що зараз вони майже вдвічі менше. Що стосується Зюганова, то з його обіцянок випливає, що до 2018 року соціальні витрати будуть практично дорівнювати доходам держави.

Додаткові витрати у випадку з Жириновським пов'язані з тим, що він пропонує знизити пенсійний вік на два роки. Таким чином, кількість пенсіонерів збільшиться, що призведе до значного зростання витрат на виплати пенсій.

Коментуючи отримані дані, представники всіх кандидатів в президенти, окрім Михайла Прохорова, заявили, що оцінки експертів більш-менш вірні. Більш того, в КПРФ, ЛДПР і "Справедливій ​​Росії" запевнили, що у держави є можливості збільшити доходи так, щоб всі обіцянки можна було виконати.