Про це повідомив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук, передає УНІАН.

"Ми зараз працюємо з Міністерством фінансів. Виділять щонайменше 400 мільйонів гривень. Зараз проводяться додаткові консультації з Мінфіном, аби збільшити фінансування", – зазначив Савчук.

Читайте також: Восени може відбутись чергове підвищення ціни на газ: коментар експерта

Програму з компенсації витрат на заходи з підвищення енергоефективності житла уряд запровадив ще на початку квітня 2015 року. Вона передбачає відшкодування 20-40% вартості "теплих" кредитів. У 2016 році на підтримку програми виділили 900 мільйонів гривень. У 2017 році Кабмін заклав у держбюджет 400 мільйонів гривень, а у другій половині року додатково виділив ще 400.

"Механізм фінансування "теплих" кредитів передбачає відшкодування 20% суми кредиту (але не більше 12 тисяч гривень) для громадян при заміні газових котлів, 35% суми кредиту (але не більше 14 тисяч гривень) на енергоефективне обладнання та матеріали для фізичних осіб, 40% тіла кредиту (але не більше 14 тисяч гривень у розрахунку на одну квартиру) на енергоефективне обладнання і матеріали для ОСББ та житлово-будівельних кооперативів. При цьому громадянам, які отримують субсидію, компенсується 70% суми кредиту", — пише інформагентство.

Читайте також: "Іграшки" Ахметова: чи вплине на тарифи перехід у власність олігарха трьох обленерго

Крім того, українці мають можливість брати участь одразу у кількох програмах енергоефективності, так як місцева влада розробляє ще й власні проекти з відшкодування населенню частини кредиту або відсотків на реалізацію заходів з підвищення енергоефективності.