Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду в середу, 19 травня.

Читайте також Касові апарати для ФОПів у 2021: скасують, відтермінують чи таки залишать

Для спрощення роботи з ПРРО підприємцям надали можливість застосування у ПРРО разом з кваліфікованим електронним підписом удосконаленого електронного підпису та/або удосконаленої електронної печатки (як спрощеного варіанту) для оформлення розрахункових документів та передачі їх до фіскального сервера Податкової,
– зазначили у Мінфіні.

У міністерстві також додали, що забезпечується можливість здійснення операцій з видачі готівкових коштів власникам електронних платіжних засобів через ПРРО (наразі такі операції доступні тільки для класичних РРО).

Що цьому передувало

  • У вересні 2019 року парламент прийняв закон про внесення змін до закону про застосування касових апаратів.
  • Відповідно до нього, всі підприємства, що пов'язані з торгівлею, громадським харчуванням або наданням послуг повинні мати фізичний або електронний касовий апарат.
  • Верховна Рада 1 грудня 2020 року проголосувала за відтермінування до 1 січня 2022 року застосування обов’язкових касових апаратів для фізосіб-підприємців.

Зауважимо, раніше передбачалося, що з 1 січня 2021 року використання РРО для певних видів діяльності ІІ – IV груп ФОПів стане обов’язковим, а з 1 квітня 2021 року такий обов’язок виникав для всіх платників єдиного податку ІІ – IV груп.