Як пише газета Corriere della Sera, план, поки остаточно не затверджений. Покупцем активів може виступити банк Cassa Depositi e Prestiti, 70% якого належить державі.

Серед компаній, акції яких можуть бути продані урядом, видання називає суднобудівну компанію Fincantieri, що випускає військові кораблі, а також експортно-кредитну компанію Sace.

Італія є однією з країн, що постраждала від боргової кризи єврозони. На сьогоднішній день держборг становить близько 1,9 трильйона євро, або 120% ВВП. Восени минулого року міжнародні агентства - Moody's, Standard & Poor's і Fitch - знизили кредитний рейтинг країни. У січні 2012 року S&P опустило рейтинг Італії ще на одну позицію до "ВВВ +", а Fitch попередило, що до кінця січня може знизити рейтинг дефолта емітента країни одразу на дві позиції.

Для зниження рівня держборгу влада Італії прийняла антикризовий план, що включає підвищення податків на додану вартість і майно, а також збільшення пенсійного віку. Протягом найближчих 20 років Італія повинна скоротити держборг зі 120% ВВП до 60%.