Співрозмовник агентства відзначає, що іранські імпортери мають намір здійснювати всі операції в рублях, оскільки санкції, введені відносно Ірану країнами ЄС і США, не дозволяють проводити грошові розрахунки в євро і доларах. Крім того, іранські імпортери розглядають можливості ввезення зернових культур через треті країни.

Необхідність йти на хитрощі при ввезенні товарів виникли в Ірану у зв'язку із санкціями, введеними стосовно Тегерану ЄЄ і США. Так, найбільші банки Європи припинили фінансувати поставки продовольства до Ірану в кінці січня. Крім того, в лютому стало відомо, що в спробі обійти санкції ЄС і США Іран сплатить 200-400 тисяч тонн імпортної пшениці нафтою і золотом.

Нагадаємо, що подібна ситуація склалась і з українським зерном. Як повідомлялось, в Ормузькій затоці знаходились зерновози, які не могли розвантажувати товар через неспроможність іранських компаній розрахуватися доларами і євро.

Відтак, міністерство аграрної політики і продовольства України шукає шляхи для того, щоб обійти санкції проти Ірану і продовжувати постачати продукцію, зокрема зерно і метал.

Також додамо, в січні 2012 року Євросоюз ввів ембарго на імпорт іранської нафти, а ще раніше - в листопаді 2011 року - санкції щодо іранського нафтохімічного виробництва ввели США. Ці заходи, на думку лідерів країн Заходу, змусять Іран відмовитися від ядерної програми, метою якої є створення зброї масового знищення. Однак Іран заявляє, що його ядерна програма носить мирний характер