Про це заявив економіст і голова Комітету економістів України Андрій Новак в коментарі "Громадське радіо".

"За офіційними даними за минулий рік до нас надійшло так званих прямих інвестицій 2,5 мільярди доларів – на мільярд доларів менше, ніж у 2016. Але навіть із цих 2,5 мільярдів доларів півтора мільярда доларів  – це фактично реінвестиції наших же фінансово-промислових груп через офшори. Тобто реальних прямих іноземних інвестицій у минулому році надійшов тільки мільярд доларів. Це практично нічого для масштабу української економіки, території і кількості населення. Грошових переказів від наших заробітчан минулого року надійшло 9,5 мільярдів доларів", – розповів економіст.

Читайте також: З-під матрацу – на благо своє та економіки: що корисно знати про корпоративні облігації

За його словами, проблема з інвестиціями в Україну полягає в тому, що в українській економіці так і не відбулося реформ.

"Ми чуємо багато розмов про реформи. Але давайте проаналізуємо минулий рік, позаминулий: а що з того, що ми називаємо реформами, стосується економіки? Практично нічого: медична, освітня реформа, навіть пенсійна реформа, яка не відбулась. В плані економіки реформ не було. Навіть те, що найбільше стосується економіки, пенсійна – це ж насправді не пенсійна реформа, бо не реформували пенсійну систему. Змінили умови виходу на пенсію, набагато їх ускладнивши, та змінили умови нарахування пенсій, також ускладнивши", – підсумував Андрій Новак.