"48% респондентів очікують продовження кризи держборгу в цілому з тим же розмахом, що і зараз. Чверть інвесторів налаштовані більш песимістично - вони очікують погіршення ситуації, стільки ж опитаних - 24% - розраховують на її покращення", - заявила керуючий директор групи дослідження кредитних ринків Fitch Моніка Інсолл.

Лише 3% учасників опитування очікують розв'язання кризи до кінця поточного року.

"Результати опитування інвесторів в цілому збігаються з думкою Fitch про те, що криза в єврозоні продовжиться, протягом цього періоду будуть відзначатися моменти різкого загострення волатильності на фінансових ринках, а розв'язання кризи буде неможливим без комплексного відновлення економіки", - зазначив керівник групи суверенних рейтингів Європи, Близького Сходу і Африки Fitch Ед Паркер.

В рамках опитування інвестори відзначили високу роль трирічних кредитів Європейського центробанку, перший аукціон з розміщення яких пройшов у грудні, у відновленні довіри ринку до банків і фінансового сектору. Проте переваги цих кредитів для ринку держборгу менш очевидні, вважають респонденти.