Про це розповів президент Європейської бізнесової асоціації та глава інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала. Відбулося це під час зустрічі членів асоціації на тему "Глобальний огляд економіки України" у понеділок, 23 вересня, пише Інтерфакс-Україна.

До слова, Шустер судитиметься з Коломойським про захист честі та гідності

"На жаль, він (Коломойський – 24 канал) сьогодні – найбільший негативний фактор, який фокусує на собі багато уваги. Починаючи з його заяви кінця травня Financial Times, що Україні треба оголосити дефолт", – заявив Фіала.

У дефолті – мало хорошого

Коломойський заявив, що дефолт потрібен Україні, аби щонайменше виправити співвідношенням держборгу та ВВП. До слова, ці заяви спричинили падіння вартості українських цінних паперів.

Але ж насправді, каже Фіала, зараз це співвідношення (держборгу до ВВП) впало до 53%. Крім того, нерезиденти з початку 2019 року вклали 3,5 мільярда доларів у облігації державної позики, ставки за якими опустилися до найнижчого за 10 років рівня.

Тобто, наголошує Фіала, негативні наслідки дефолту в десятки разів перевищить будь-які позитивні.

Читайте також: Коломойський очікував значно більшого після інавгурації Зеленського, – політолог

Компроміс держави й Коломойського по "Приватбанку"

Ринок в Україні негативно відреагував на статтю в Financial Times, де з посиланням на прем'єра Гончарука написали про можливий компроміс держави як власника "Приватбанку" з колишніми його акціонерами (головно мовилося про Коломойського).

Глава Dragon Capital Томаш Фіала наголосив, що залякування реформаторів і потенційна денаціоналізація "Приватбанку", а ще й наступ на незалежність НБУ, інвестори сприймуть вкрай негативно.

Хто такий Ігор Коломойський: біографія олігарха та одного з найвпливовіших людей України – у матеріалі 24 каналу.

Невиправдані застороги

Фіала відзначив, що побоювання щодо зміни геополітичного вектора і недосвідченості нової команди не виправдалися. Попри те, що пів року тому вони були вагомим фактором, який впливав на прийняття рішень інвесторами.

Україна далі рухається до Європи, а команда Зеленського – "краще з усього, що будь-коли було в Україні раніше, і краще, ніж могло би бути за будь-якого іншого результату виборів".

Читайте також: Коломойський міг купити мандат для австрійського депутата за 8 мільйонів євро, – DW