Про це заявив голова ДПСУ Олександр Клименко у вівторок на зустрiчi з компанiями, що входять до Європейської бiзнес-асоцiацiї.

"Ми не вiдмовляємося вiд своїх зобов'язань. Ми максимально розрахуємося iз заборгованiстю перед iноземними iнвесторами. Але при цьому природа податкового кредиту має повнiстю виключати так званий "схемний" кредит. Суми, які надаються до вiдшкодування, мають бути чистими з точки зору законодавства i ризикiв щодо ухилення вiд оподаткування", - сказав Клименко.

Вiн також повiдомив, що у 2011 роцi загальна сума вiдшкодування ПДВ становила близько 43 мільярдів гривень, що удвiчi перевищує показник 2010 року.

Голова ДПСУ нагадав, що для уникнення фактiв роботи пiдприємцiв iз сумнiвними контрагентами пропонується сервiс "горизонтальний монiторинг".

"Це, по сутi, безкоштовний аудит, який отримуватимуть пiдприємцi для виявлення "небезпечних" бiзнес-партнерiв", - уточнив вiн.

Клименко наголосив, що цього року податкова служба має намiр активiзувати роботу з iноземними iнвесторами.

"Я маю на увазi не фiскальний супровiд, а рiвень сервiсу i готовнiсть реагувати на проблеми платникiв. У вiдповiдь ми розраховуємо, що компанiї з iноземним капiталом iмпортують в Україну європейськi тренди, найкращi зразки сумлiнного ведення бiзнесу та податкової культури", - пояснив Клименко.

Як повiдомлялося, залишки невiдшкодованого ПДВ за пiдсумками 2011 року скоротилися на 59%, або бiльше нiж на 6,5 мільярда гривень – до 4,6 мільярда гривень.