Як розповів нардеп Олексій Гончаренко, документ має на меті вдосконалити робітниче законодавство.

Важливо Половина українських заробітчан в Польщі працюють по безвізу: статистика

Головним чином ініціатива покликана встановити рівні умови оплати праці як для громадян України, так і для іноземців або осіб без громадянства.

Що ще зміниться

  • Удосконалюється підстава видачі або продовження дії дозволів на застосування праці іноземців або осіб без громадянства.
  • Створюється правове підґрунтя для застосування праці іноземців або осіб без громадянства, які перебувають в Україні для навчання.
  • Удосконалюється перелік документів, які подаються роботодавцями для отримання дозволу на застосування праці окремих категорій іноземних працівників.

У Міністерстві юстиції нагадали особливості працевлаштування іноземців. Відповідно до Конституції, іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами й свободами що й українці. Однак є певні винятки, встановлені Конституцією.

Як іноземцю влаштуватися на роботу в Україні

Іноземці, які постійно проживають в Україні, можуть працювати на підприємствах, в установах і організаціях або займатися іншою трудовою діяльністю в порядку, встановлених для громадян України.

Водночас закон "Про зайнятість населення" говорить, що роботодавець, яких хоче взяти у штат іноземця, має отримати дозвіл в обласному центрі зайнятості. Цей дозвіл видається на певний термін і на визначену посаду.