“У першу чергу - корупція. Тут не справляє враження опитування Міжнародної фінансової корпорації, за результатами якого, хабарі зросли з 6% від доходу у 2008 році до 10% у 2011 р. Другий пункт - це верховенство права. Будь-який великий український бізнесмен віддає перевагу європейській юрисдикції на противагу українській”, - констатує президент Європейської Бізнес Асоціації Томаш Фіала.

У Європейській Бізнес Асоціації (ЄБА) впевнені, що покращитиінвестиційний клімат в Україні цілком можливо. Тому насамперед пропонують уряду акцентувати увагу на простих, але важливих для бізнесу речах.

“Вирішити питання перенесення збитків з минулих періодів. Адже на сьогодні у нас склалася така практика, що, на жаль, частіше виникає заборона на включення збитків в податкову декларацію. Необхідно встановити чітке регулювання з трансферними цінами, тому що у цій сфері виникає чимало податкових ям”, - каже виконавчий директор ЄБА Анна Дерев'янко.

Тим часом, українські чиновники не втомлюються обіцяти. Зокрема, під час зустрічі з керівництвом приватних міжнародних інвестиційних фондів перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський заявив, що українська влада йтиме назустріч потенційним інвесторам, і підкреслив, що питання покращення інвестиційного клімату є пріоритетом у діяльності уряду.