Про це в ефірі 24 каналу розповів член Ради Національного банку України Василь Фурман. Він зазначив, що у 2021 році промислова інфляція сягнула більше ніж 50%.

До теми Пік минув: інфляція в Україні сповільнилася до 10,9%

"Протягом наступних кварталів інфляція зменшуватиметься. За планом, вона повернеться до інфляційної цілі в кінці наступного (2022) року", – розповів Фурман.

Інфляція в Україні сповільнилася

За інформацією регулятора, у жовтні 2021 року споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 10,9%. Для порівняння: у вересні вона становила 11%. У місячному вимірі ціни зросли на 0,9%.

Фактична споживча інфляція теж сповільнилася, проте була дещо вищою за прогноз, опублікований в інфляційному звіті за жовтень 2021 року. У НБУ пояснили, що це пов'язано із суттєвішими вторинними ефектами від подорожчання енергоресурсів.

Прогноз експерта щодо купівельної спроможності українців: дивіться відео


Кредит від МВФ: останні новини

  • Рада директорів Міжнародного валютного фонду завершила аналіз економічних показників України. За його підсумками, ухвалили рішення щодо продовження виділення нашій країні кредитних грошей.
  • Водночас меморандум України з МВФ передбачає завершення до кінця листопада 2021 року процесу відбору та призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Крім того, у ньому йдеться про заходи щодо підтримки населення в період підвищення світових цін на газ.
  • Тим часом у Нацбанку розповіли, на що Україна витратить транш МВФ.