Про це у коментарі 24 каналу сказав експерт з питань ЖКГ та енергетичної реформи Святослав Павлюк.

Він нагадав: підвищення вартості газу до рівня ринкової ціни було заплановане ще минулого року. Спершу – на 25% у листопаді. Далі – на 15% – в кінці опалювального сезону, тобто, у квітні-травні 2019.

Читайте також: В Україні знову піднімуть ціни на гарячу воду і опалення: коли і на скільки

До кінця поточного року має бути остаточне підняття, вважає Павлюк. І воно має на меті вирівнювання з ринковою ціною і повне припинення спецобов'язків, з яким побутові споживачі отримують газ дешевше, ніж промислові. Тому подорожчає газ лише для побутових споживачів. Промисловість вже давно купує його за ринковою ціною. А оскільки зараз падає ціна на європейському ринку, то вона падатиме і для промисловості.

Ми йдемо до того, що вартість газу для оптових, великих споживачів, буде меншою, ніж для побутових, з огляду на різну вартість розподілу і доставки. Історії з індивідуальними котлами почнуть швидко закінчуватися,
– наголосив Павлюк.

І пояснив – для "індивідуальників" газ коштуватиме дорожче, ніж для теплокомуненерго. Раніше було навпаки. Тепер знову повертатимуться до центрального, бо, за висловом експерта, "якщо немає глобальних маркерів і стратегій, як працювати, то так і буде".

На переконання Павлюка, єдиний спосіб, який дозволить вижити в таких умовах українському споживачеві комунальних послуг – це енергоефективність.

"Європейські країни почали проваджувати енергоефективність у 70-х роках, після стрибка ціни на газ і бензин. І займалися цим десятиліття. Нам також треба цим займатися. Все решта – відтягування часу і емоції. Нам треба системно утеплювати будинки, ставити засоби регулювання, скорочувати питоме споживання. Тільки тоді зможемо забезпечити комфорт за прийнятні гроші", – констатував він.

Читайте також: Чи реально знизити ціну на газ в Україні: чітка відповідь економіста