Криза, спричинена коронавірусом, обвалила світову економіку, ціни на нафту, фондові індекси тощо. Проте економіка почала відновлюватися, хоч і один із найкращих результатів зараз демонструє фондовий індекс S&P 500. Що це та як на цьому можна заробити, 24 канал розпитав фінансового експерта і партнера iplan.ua Василя Матія.

Варто знати Коли краще продавати чи купувати іноземну валюту: пояснення експерта

З найнижчої точки цього року у березні до сьогодні, 17 серпня, індекс S&P 500 виріс на 52%.

Як змінювався індекс S&P 500Як змінювався індекс S&P 500 / Libertex

Індекс S&P 500: що це?

Це один з найвідоміших світових фондових індексів, який показує загальну капіталізацію 500 найбільших публічних компаній США, тобто таких, які публічно торгуються і їхні акції може придбати кожен. Це, зокрема, Apple, Microsoft, Amazon, Facebook тощо.

Індекс S&P 500 конкурує за популярністю з промисловим індексом Доу-Джонса й називається барометром американської економіки

Чому індекс S&P 500 стрімко росте

Експерт Василь Матій пояснює, що однією з причин є суттєве збільшення балансу ФРС (центрального банку США). Через політику кількісного пом'якшення, кількість доларів в економіці суттєво збільшилася.

До того ж, США продовжує здійснювати виплати особам, які втратили робочі місця в Сполучених Штатах.

Що цікаво, ці виплати часто є навіть вищими, ніж дохід, який люди отримували, поки мали роботу. Відповідно велика кількість американців ті кошти, які вони не витрачають, інвестують у фондовий ринок з бажанням таким чином примножити свої заощадження,
– розповідає Василь Матій.

Світова економіка, і економіка США в тому числі, відновлюється набагато повільніше, ніж зростають фондові ринки, додає експерт.

Чи варто інвестувати в індекс S&P 500

Фінансовий експерт вважає, що інвестувати в індекс варто, але не потрібно підбирати вдалий момент, а робити це регулярно. Все тому, що "історично фондовий ринок зростає на 9-10%", пояснює Василь Матій.

Таким чином, інвестувавши в індекс S&P 500, ви забезпечите собі стабільний пасивний дохід у довготривалій перспективі.