Як пишуть "Українські новини", неадекватні норми призводять до того, що споживачі газу, у яких немає лічильників, до кінця 2015 року фактично безкоштовно отримають, але не оплатять, близько 780 мільйонів кубометрів газу, роздрібна вартість якого складе 5,6 мільярдів гривень.

Нагадаємо, що ініціатором встановлення норм споживання газу, в рази нижче реальних, був нинішній глава НКРЕКУ Дмитро Вовк. Він, пославшись на "листи трудящих", звернувся до прем'єр-міністра з проханням зменшити норми вдвічі, що і було зроблено з 6 травня відповідною постановою Кабміну. Цей 24-річний менеджер до вступу на посаду керівника державного регулятора не мав досвіду роботи в сфері енергетики. Тим не менш, молодість і відсутність досвіду не звільняє від відповідальності за нанесення збитку в особливо великих розмірах державної компанії.

Результати дослідження, проведеного "Енергетичною асоціацією України" показують, що встановлені нормативи в 3-4 рази менше зафіксованих обсягів використання газу в квартирах і приватних будинках. У сусідній Білорусії встановлені норми споживання газу, які більше українських майже в 3 рази.

Через те, що використовувати газ без лічильників вигідніше, почастішали випадки, коли споживачі газу або відмовляються від їх установки, або виводять їх з ладу. Так, за даними фахівців держпідприємства "Харківстандартметрологія", починаючи з травня цього року випадки умисних ушкоджень лічильників збільшилися вдвічі.

Ще до введення занижених норм споживання в уряді узгодили з МВФ дефіцит НАК "Нафтогаз України" на 2015 рік на рівні 61,9 мільйона гривень. Якщо найближчим часом норми споживання не будуть приведені до реальних, дефіцит НАК збільшиться ще на 5,6 мільярда і досягне 68 мільярдів гривень. Ця сума повинна бути покрита за рахунок бюджету і може спровокувати черговий обвал гривні.