Тобто для власників квартир це понад 60 квадратів, будинків – понад 120. А для тих, хто володіє обома видами нерухомості, податок не нараховується за загальну площу до 180 квадратних метрів.

Цього року власникам великих площ доведеться розкошелитись. Зі слів податківців, з 2017 вони платитимуть додатковий податок на нерухомість.

Власникам квартир більше трьохсот метрів, окрім податку основного, будуть нараховувати ще 25 тисяч гривень. І для власників будинку, якщо загальна площа перевищує 500 квадратних метрів, додатково нараховуватимуть 25 тисяч на кожен такий об'єкт, – пояснив начальник управління ДФС України Владислав Павлов.

Читайте також: Тарифи на комунальні послуги налякали українців

Суму збору, як і раніше, визначатимуть міські адміністрації. Ставка може коливатися від нуля до трьох відсотків від розміру мінімальної зарплати. Податок нараховується за минулий рік, відтак збільшення мінімалки цьогоріч не вдарить по кишені власників зайвих метрів.

За нежитлову нерухомість доведеться платити також. Пільг на неї немає. При чому, під цю категорію підпадають навіть гаражі,старенькі льохи або сараї.

Податок на нерухомість потрібно сплатити і тим, хто здає своє житло в оренду. І тут також жодних пільг немає – відсоток вираховуватиметься із загальної площі помешкання.

Якщо ж до 1 липня сповіщення від фіскалів не прийшло, необхідно не зволікаючи звернутися до відомства. Адже крайній термін сплати – 28 серпня.

За несвоєчасну сплату нараховуються штрафи. Вже через місяць доведеться платити на 10% більше, а через два – на 20%. Це максимальна штрафна санкція за кожне нарахування.

Читайте також: Не по кишені: як заощадити на нерухомості

А от наступного року українці платитимуть за новими правилами. Максимальний розмір ставки буде півтора відсотки. Проте вираховуватимуть його вже у прив'язці до нової мінімалки – 3200 гривень.

Відтак, якщо раніше один зайвий метр за найвищої ставки обходився в 39 гривень, то наступного року буде вже 48.