Вартість дизеля у дрібному гурті нині є нижчою за 14 гривень за літр, у великому гурті – нижчою за 17 тисяч гривень за тонну. Помітно здешевшав і бензин, пише Урядовий кур'єр.

До слова Ціна на нафту вперше в історії коштує -40 доларів за барель і продовжує падіння

Так, за інформацією консалтингової компанії "А-95", гуртові ціни на дизельне пальне не були такими низькими чотири роки поспіль. Популярний А-92 в дрібному гурті коштує нижче 13 гривень за літр. Експерти стверджують, що таких цін не було з 2014 року.

У свою чергу, літр бензину А-95 коштує 14, 2 гривні.

Аналітики вважають, що ціни на бензин та дизельне пальне знизилися завдяки зменшенню вартості нафти та за рахунок збільшеної пропозиції пального.

Падіння ціни на заправках

Сьогодні гуртові ціни є значно меншими за роздрібні і така різниця може бути 6 і більше гривень на літр. Деякі фахівці вважають, що роздрібні ціни на бензин можуть опуститися до рівня 17-18 гривень за літр на автомобільних заправках.

Аналітика Обвал цін на нафту: коли чекати бензин по 17-18 гривень в Україні

Одні з найбільших мереж заправних станцій ОККО, WOG і Glusco вже 23 квітня знизили ціни на паливо. На 50 копійок здешевшали А-95, А-92 і дизельне пальне. Ціни на бензин А-92 і дизельне паливо на станціях ОККО і WOG опустилися до 24,49 гривні за літр, на бензин А-95 – до 25,49 гривні за літр.

Мережа Glusco знизила вартість одразу на 1 гривню. Бензин А-92 і дизпаливо в цій мережі продають по 21,95 гривні за літр, А-95 – по 22,95.

Здешевшання палива в Україні надалі загалом залежатиме від котирувань на нафту, пропозиції та попиту пального на українському ринку.

Потрібно знати. Через пандемію коронавірусу попит на нафту впав на приблизно 20 мільйонів барелів за день. Ціни на нафту побили 20-річні рекорди. Таке падіння цін передусім загрожує американським компаніям, які виробляють дорогу нафту.

Ситуація з нафтою / Інфографіка 24 каналу
Ситуація з нафтою / Інфографіка 24 каналу