У зв'язку з цим прем’єр-міністр хоче побудувати співпрацю з Міжнародним валютним фондом на нових засадах, пише Наталія Лебідь у статті для сайту "24".

Читайте також: МВФ чекає від України запуску ринку землі

Як зазначається в публікації агентства Bloomberg, "допомога МВФ стала основою економічного відродження України після другої за останнє десятиріччя проєвропейської революції, після анексії Криму та підтримуваного Росією заколоту, що триває вже четвертий рік. Однак програма допомоги була призупинена тим, що реформи, скеровані на переформатування колишньої радянської республіки, зустріли опір. Останній транш був запланований на червень-липень. Зараз український парламент йде на канікули з 14 липня та знову збереться вже у вересні", – повідомляє Bloomberg.

Основним каменем спотикання є земельна реформа, зазначають у агентстві.

Україна налаштована на задоволення деяких вимог МВФ щодо останнього траншу, а зокрема щодо оновлення пенсійної системи. Вашингтонський кредитор підтримав план, згідно із яким громадяни – задля отримання пенсій – мусять сплачувати внески до державного фонду протягом 25, а не 15 років, як це має місце зараз. При цьому вік виходу на пенсію збільшуватися не буде. З іншими ж реформами – складніше. Відмові від заборони на продаж сільгоспугідь в парламенті протистоять популісти, котрі стверджують, що влада та бізнесмени стануть обманювати фермерів та відбирати у них землю,
– пише Bloomberg.

Тим часом прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначає, що угоди України з МВФ потребують деякого оновлення. "Якщо ви мене запитаєте як прем’єр-міністра, чи хотів би я почати нову програму і вести діалог щодо нової програми? Так, хотів би і вважав би це правильним для того, щоб максимально ефективно створити план дій для нашої роботи", – сказав Гройсман. Він підкреслив, що має намір обговорити з МВФ виключення земельної реформи з нинішньої програми співпраці.

Повну версію статті читайте тут: Грошей не буде: МВФ вимагає реформи