Таку думку в ефірі 24 каналу висловив голова фракції "Голос" Ярослав Железняк. В Україні, за його словами, експеримент Сальвадору буде важче повторити через європейські зобов'язання.

До теми Скарги бізнесу та критика МВФ: в Cальвадорі триває експеримент з державними біткойнами

Законодавча база не готова

На думку народного депутата, найближчими роками переходу на криптовалюту в Україні не відбудеться. Поки цього не станеться у Європі.

У нас ще не готова ані законодавча база, ані наші громадяни. Для них "крипта" вже не таке дивне слово, як це було 5 років тому, але для багатьох це достатньо розмите поняття,
– зазначив Ярослав Железняк.

Згідно з інформацією голови фракції "Голос", в законі про віртуальні активи написано, що він набуде чинності лише тоді, коли ухвалять відповідні податкові зміни. Проте такі зміни наразі навіть не напрацьовані.

Зверніть увагу Втратили світове лідерство: яке місце посіли Україна та Росія у використанні криптовалюти

Железняк про ситуацію з біткойном в Україні: дивіться відео

Експеримент Сальвадору з криптовалютою: коротко

  • Сальвадор став першою країною, що легалізувала біткойни як платіжний засіб.
  • Інновацію запровадив президент Наїб Букеле. Він вважає, що відповідні дії допоможуть залучити більше інвестицій в економіку Сальвадору.
  • Уряд країни закупив 700 біткойнів – приблизно 22 мільйони доларів – аби запустити внутрішній ринок криптовалют. Втім, не всім громадянам це сподобалося.
  • Сальвадорці стурбовані тим, що криптовалюта принесе країні нестабільність та інфляцію – в країні навіть відбулися протести.