Не дивлячись на зростаюче негативне сальдо торгівлі, яке на сьогодні складає мінус 7 мільярдів доларів чи навіть більше, його з запасом перекривають прямі валютні потоки в Україну. Повідомив економіст й автор книги "Як підняти українську економіку" Андрій Новак.

Читайте також: Як зміниться курс долара до Нового року?

Зростають у великих темпах закордонні перекази від українських заробітчан. До цього ще додався потік валюти від нерезидентів (іноземців – Прим. 24), які міняють долари на гривні й купують за ці гроші українські цінні папери,
– зазначає Новак.

Осідання капіталу відбувається в очікуванні великої приватизації, відкриття ринку землі, концесійних проектів та інших інвестиційних цілей.

Але працює й спекулятивний напрям на зниження курсу твердих валют та зміцнення гривні, каже Андрій Новак.

На цьому ринку грають серйозні гравці, які хочуть задешево купити валюту, а потім після "просадки" гривні заробити на цьому,
– наголосив експерт.

Ці фактори дають ефект зміцнення гривні на фоні негативної економічної ситуації в країні загалом.

Курс долара у 2020 році буде на рівні 27 гривень за долар. Такий курс валют затвердила Верховна Рада у законі про державний бюджет України на 2020 рік.

Основні фактори, що впливають на курс гривні у 2019 році (за інформацією НБУ):

  • Сприятлива ситуація на зовнішніх ринках стабілізує курс української національної валюти.

  • З українського валютного ринку зникає явище сезонності, яке раніше значно коливало курс гривні.

  • Українці почали надавати перевагу депозитам у гривні під 15% річних.

  • Позитивний чинник – закордонні інвестиції. У 2019 році іноземці придбали облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на суму понад 6 мільярдів гривень.