Про це йдеться у Федеральному конституційному законі "Про прийняття до РФ Республіки Крим та утворення в складі РФ нових суб'єктів", прийнятому Держдумою в четвер.

Згідно з документом, у складі Росії утворюються нові суб'єкти - Республіка Крим і місто федерального значення Севастополь. Вони будуть мати відповідно статус республіки і міста федерального значення.

Читайте також: З понеділка рубль увійде в обіг у Криму

До виборів, призначених на другу неділю вересня 2015 року, працюватимуть парламент Республіки Крим та Рада міністрів Республіки Крим, Законодавчі Збори міста Севастополя.

Документи громадян Росії будуть видаватися протягом трьох місяців з дня прийняття до РФ республіки Крим та утворення у складі РФ нових суб'єктів.

Державними мовами Криму будуть російська, українська і кримсько-татарська.

У документі йдеться також про те, що РФ надаватиме фінансову підтримку Криму і Севастополю відповідно до російського законодавства.

Читайте також: У Криму заблоковані рахунки Держказначейства України

У документі також регламентуються питання податкового адміністрування, грошового обігу та організації банківської діяльності.

Так, у законопроекті йдеться, що законодавство Росії про податки і збори буде застосовуватися на території Криму з 1 січня 2015 року.

"До 1 січня 2015 року податкові і неподаткові доходи, передбачені нормативними правовими актами АРК і міста Севастополя, ... підлягають зарахуванню відповідно до бюджету Республіки Крим , бюджет міста федерального значення Севастополя і місцеві бюджети", - наголошується у документі.

Грошовою одиницею на територіях Криму і Севастополя, як міста федерального значення, буде рубль, але також буде дозволено і обіг гривні.

"До 1 січня 2016 року на територіях Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя допускаються обіг національної грошової одиниці України - гривні та здійснення розрахунків у готівковій та безготівковій формах в гривнях", - йдеться в документі.

В обов'язковому порядку в рублях будуть здійснюватися такі платежі як сплата податків, митних та інших зборів, платежів у державні позабюджетні фонди.

Читайте також: Росія вчинила озброєне пограбування сусідньої незалежної країни, — Яценюк

У рублях будуть здійснюватися і виплати працівникам бюджетних організацій, соціальні виплати, інші платежі, якщо однією із сторін є організація, зареєстрована в іншому суб'єкті РФ. Це правило не розповсюджуватиметься на платежі, що здійснюються при проведенні банківських операцій між кредитними організаціями.

"Інші платежі здійснюються як в рублях, так і в гривнях за вибором платника", - йдеться у законопроекті.

Банківські операції зможуть здійснюватися банками, що мають ліцензію Банку Росії. При цьому банкам, що мають діючі ліцензії НБУ, можуть проводити банківські операції з урахуванням особливостей, встановлених законодавством РФ.

Зазначені банки можуть отримати до 1 січня 2015 року ліцензію Банку Росії в порядку і на умовах, встановлених законодавством Росії.