Видання опублікувало щорічний рейтинг Індексу Біг Мака, який порівнює купівельну спроможність валют на базі вартості стандартного Біг Мака.

Так, за даними The Economist, вартість гривні недооцінена на 65,2%, а реальний курс за купівельною спроможністю повинен бути у розмірі 9,68 гривні за 1 долар.

Читайте також: Як на курс валют в Україні вплинуть президентські перегони

Індекс Біг Мака гривня Україна
Згідно з індексом Біг Мака, українська гривня недооцінена на 65%

Що таке індекс Біг Мака?Відомо, що McDonald's представлений у більшості країн світу, а його коронна страва Біг Мак містить достатню кількість продовольчих компонентів (хліб, сир, м'ясо і овочі), щоб вважати його універсальним продуктом. Його вартість у кожній країні залежить від обсягів випуску, ціни оренди, сировини, робочої сили та інших факторів, і індекс Біг Мака – найкращий спосіб побачити невідповідність вартості валют у країнах зі схожим рівнем доходу.

Індекс Біг Мака був вперше представлений журналом The Economist у вересні 1986 року як напівжартівливий приклад і з тих пір розраховується і публікується цим виданням щорічно. Завдяки такому індексу можна дізнатися, чи є справедливою поточна вартість кожної конкретної валюти, чи вона переоцінена, або недооцінена.

Щоб розрахувати індекс Біг Мака для України, треба ціну на найзнаменитіший гамбургер в Україні розділити на вартість цього ж гамбургера у США. Далі порівнюємо курси валют, з яких доходимо до висновку – переоцінена чи недооцінена гривня по відношенню до долара.