Укріплення курсу гривні до долара

"Безумовно, це сприятлива кон'юнктура світового ринку для основних товарів українського експорту. Власне, вона є головним драйвером домінування пропозиції валюти у другому півріччі поточного року", – розповів Гелетій під час пресбрифінгу НБУ.

До теми Гривня знеціниться: J.P. Morgan спрогнозував курс долара до кінця року

Ціни на український експорт зростали через:

  • активне відновлення світової економіки,
  • накопичення продовольчих та виробничих запасів в Китаї,
  • введення експортних мит на поставки зернових в окремих країнах.

Також він відмітив, що показники експорту металургійної продукції перебувають на історичних максимумах.

У 2021 році вже зібраний рекордний врожай ранніх зернових, а також очікуються високі показники для інших сільськогосподарських культур,
– додав Гелетій.

Показове зростання експорту IT-послуг

Гелетій відзначив, що ще одне джерело надходження валюти – експорт IT-послуг зріс за 8 місяців поточного року на 32% до 4,3 мільярда доларів.

Що стосується грошових переказів в Україну, то за 9 місяців вони становили 9,1 мільярда доларів, що на 19% більше, ніж торік.

Прогноз курсу гривні у 2021 році

  • Уряд заклав до бюджету на 2021 рік середньорічний курс долара на рівні 29,1 гривні.
  • За прогнозом Міжнародного валютного фонду, курс долара США до кінця поточного року буде залишатися в межах 27,98 гривні.
  • У квітневому консенсус-прогнозі від Мінекономіки експерти вказали середньорічний курс долара на рівні 27,90 гривні, проте наприкінці року його вартість зросте до 28,20 гривні.
  • У бюджетній декларації заклали, що у 2021 році середньорічний курс долара буде на рівні 28 гривень, а наприкінці року – підніметься до 28,60 гривні.

Курс долара до 2024 року

Курс долара до 2024 року / Інфографіка 24 каналу