Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, виступаючи під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Нам вдалося за рахунок економії коштів, бо ми здешевили дуже підручники, бо нема вже ніяких "відкатів", заощадити кошти і за це додрукувати підручники для дітей шрифтом Брайля. За ці кошти ми також додруковуємо зараз хрестоматію для початкової школи, створену із творів сучасних дитячих українських письменників,
– зазначила вона.

Гриневич додала, що цього року підручники для учнів 8 класів вперше в повному обсязі надруковано до початку навчального року.

"Ми розвезли на рівень областей 90% цих підручників, а ще 10% – пов'язані зі школами (національних) меншин і зі школами для дітей з особливими потребами", – сказала керівник МОН.

Читайте також: У Міносвіти розповіли, скільки місць не вистачає в дитсадках

Водночас вона наголосила, що досі існують проблеми з друком підручників для 4-х і 7-х класів.

Далі проблематичними залишаються підручники для четвертих і сьомих класів. Тому що минулого року 50% було надруковано за кошти Державного бюджету і депутати долучилися до цього, віддаючи 80 млн грн зі свого фонду заробітної плати, але зараз другу частину мають додрукувати органи місцевого самоврядування,
– пояснила міністр.

За словами Гриневич, органам місцевої влади з цією метою було направлено субвенцію з Держбюджету, але не всі змогли її освоїти вчасно.

Нагадаємо, що першачки навчатимуться за оновленою програмою.