НБУ вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати ПАТ "КСГ Банк" (Київ) за систематичні порушення у сфері протидії та відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, зокрема, за здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу, інформує прес-служба регулятора.

Відповідне рішення Нацбанк прийняв 30 серпня 2016 року.

Як пояснюють у фінустанові, під час останньої перевірки НБУ виявив схеми конвертації безготівкових коштів у готівку, в яких були задіяні юридичні особи, фізичні особи-підприємці та кредитні спілки.

НБУ має намір найближчим часом надати інформацію про фіноперації правоохоронним органам.

Читайте також: В Україні зник ще один банк

"КСГ Банк" працював на ринку України з 1993 року, його активи на кінець першого кварталу 2016 року становили 445 мільйонів гривень, і за цим показником він займав 79-те місце серед 109 банків, що діяли в Україні.

До слова, основними акціонерами банку є Сергій і Ксенія Касьяновы (33,46%) та скандальний екс-нардеп від "Батьківщини" та Партії регіонів Олександр Шепелєв. У Верховній Раді він був членом Комітету з питань фінансів та банківської діяльності.

19 березня 2015 року російські правоохоронці затримали Шепелєва і суд в Москві заарештував його до 20 вересня 2015 року. Проте екстрадувати екс-нардепа в Україну Росія відмовилась. ГПУ звинуватила його у державній зраді.