Так Олексій Гончарук відповів на запитання, чи буде уряд підтримувати великих інвесторів із Росії, пише "Радіо Свобода". Свою позицію прем’єр-міністр озвучив на полях зустрічі Всесвітнього економічного форуму у Давосі.

Дивіться також: Як Гончарук вчив інвесторів у Давосі говорити "Слава Україні!" – відео

Гончарук наголосив, що і цій ситуації визначальну роль відіграють "дуже складні відносини з Росі'ю" та санкційні обмеження.

Є санкційна політика щодо величезної кількості компаній, які, наприклад, працюють в Криму, до них застосовані санкції, тому, безумовно, робота таких компаній в Україні буде, м’яко кажучи, буде ускладненою, тобто вона не є бажаною. Всі, хто не поважають суверенітет і територіальну цілісність України, в Україні працювати не повинні,
– сказав він.

Відповідь Гончарука також стосувалась запитання про те, чи буде російському інвесторові наданий "менеджер-няня", відповідно до озвученої президентом Володимиром Зеленським концепції Investment nanny.

Довідка! Концепція Investment nanny передбачає персонального "опікуна" від уряду тому, хто інвестує в Україну понад 100 мільйонів доларів. Таким чином великі інвестори та компанії отримають. Олексій Гончарук наголосив, що таке ж ставлення має бути і до українських інвесторів. Більше про основні тези із виступу президента – тут.

Гончарук також наголосив, що уряд запровадить цілу низку інвестиційних гарантій. Зокрема, міжнародний арбітражний суд. Він розглядатиме інвестиційні вимоги інвесторів, які вклали в економіку країни до 10 мільйонів доларів.

Що відомо про Всесвітній економічний форум у Давосі? Міжнародна неурядова організація, яка щороку організовує зустріч в Давосі (Швейцарія). Ця подія збирає близько 2500 вищих керівників бізнесу, міжнародних політичних лідерів, обраних інтелектуалів і журналістів. Учасники обговорюють найбільш актуальні питання, що стоять перед світом.

Туди цього року поїхала українська делегація: президент Володимир Зеленський, прем’єр Гончарук та два десятки народних депутатів. Список – за посиланням.