Про це повідомив глава ЄЦБ Маріо Драгі, передає Reuters з посиланням на німецьку газету Bild.

"Найжахливіше позаду, але ризики ще залишилися. Ситуація стабілізується. Найважливіші дані з єврозони, такі як інфляція, як сальдо поточного платіжного балансу, а також, понад усе, бюджетні дефіцити, зараз краще, ніж, наприклад, в США", - сказав Драгі.

"Довіра інвесторів повертається, а ЄЦБ вже кілька тижнів не скуповував держоблігацій для підтримки єврозони", - сказав Драгі, похваливши Німеччину в якості "приклада" для всієї Європи, і нагадав, що настав час для урядів вживати рішучих заходів для боротьби з борговою кризою.

Маріо Драгі також сказав, що ліквідність, надана центробанком в ході двох аукціонів дешевих трирічних кредитів банкам єврозони, не є інфляційною загрозою економіці регіону. Обсяг двох операцій ЄЦБ становив більше трильйона євро. "Якщо прогноз з інфляції погіршиться, ми негайно вдамося до попереджувальних дій", - сказав Драгі.

Він додав, що "якщо враховувати зростання цін на нафту і останнє підвищення податків багатьма державами, нас чекає стабільна (інфляція) на рівні 1,5% ще довгі місяці".