Санкції проти Росії

Рада Євросоюзу офіційно продовжила на 6 місяців санкції проти російських фізосіб та компаній, причетних до порушення територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України.

Читайте також: Мирні умови на Сході України стануть запорукою зняття санкцій з Росії, – Меркель

Зазначимо, що санкції будуть торкнуться 149 осіб та 38 компаній. Індивідуальні обмежувальні заходи полягають в обмеженні на в’їзд до країн ЄС та замороженні активів.

Прогнози НБУ

Нацбанк України переглянув прогноз рівня річної інфляції на 2017 рік у сторону погіршення. Водночас фінрегулятор зберіг облікову ставку на рівні 12,5%, аби призупинити ріст цін. Таке рішення зумовлено вищими, аніж очікувалось, темпами зростання цін на сирі продукти харчування та тютюнові вироби.

"Як і в попередні місяці, до цього призвели фактори з боку пропозиції – несприятливі погодні умови навесні поточного року зумовили здорожчання фруктів та овочів, а значні обсяги експорту м’ясної та молочної продукції – її здорожчання на внутрішньому ринку", – додали у фінрегуляторі.

Читайте також: Курс гривні щодо долара продовжує падати: експерт назвав причини

НБУ дає негативний прогноз інфляції в Україні
НБУ дає негативний прогноз інфляції в Україні

Крім цін на харчування, на ріст інфляції також вплинуло зростання виробничих витрат – у тому числі зростання зарплат, що відобразилося у цінах на послуги.

Таким чином, вважають у фінрегуляторі, річний показник інфляції у 2017 році перевищить 9,1% (плановий прогноз, озвучений у липні).

Водночас в НБУ заявили про очікування, що міжнародні резерви держави зростуть з позначки у 18 мільярдів доларів станом на початок вересня до 20 мільярдів доларів до кінця року. Такий прогноз НБУ заснований на надходженні в місяці, що залишилися, 2 мільярдів доларів від Міжнародного валютного фонду і 600 мільйонів доларів від Євросоюзу.

Погрози від КНДР

Влада КНДР заявила, що Японія "більше не повинна існувати" по сусідству з Північною Кореєю та "викорінити загарбників з США" і стерти північноамериканську державу в "попіл і темряву"

Про це йдеться в заяві "Корейського комітету за мир у Азіатсько-Тихоокеанському регіоні" (державне відомство КНДР, що відповідає за зовнішньополітичну пропаганду).

Читайте також: Північна Корея готова до запуску нових ракет найближчим часом

КНДР погрожує США та Японії
КНДР погрожує США та Японії

"Чотири острови японського архіпелагу потрібно втопити у морі ядерною бомбою чучхе", – йдеться в заяві. Також міститься заклик "викорінити загарбників з США" і стерти північноамериканську державу в "попіл і темряву".

"Сполучені Штати Америки – це величезна країна, яка впродовж століть вбивала наших громадян. Ми не можемо дозволити їм залишатися в живих", – сказали у "комітеті за мир".

Дивна істота

Після урагану "Харві" на пляж у штаті Техас винесло загадкову істоту з гострими зубами.

Її знайшла американка Пріті Десай, яка і виклала фотографії мертвої істоти у соцмережах, щоб з'ясувати її вид.

Читайте також: У Кенії помітили унікальних білих жирафів: рідкісні кадри


"Харві" виніс на берег дивну істоту

На думку біологів, найімовірніше – це риба, наприклад, особливий тип вугрів. Що цікаво, морська істота з великим циліндричним корпусом має хвіст, гострі зубці та не має очей.

Дехто з фахівців вважає, що це може бути луската змія-вугор, яка водиться у Мексиканській затоці.