Про це повідомляє uaprom.info.

"Тішить, що перший заступник міністра інфраструктури і голова наглядової ради "Укрзалізниці" Євген Кравцов знову позначив намір розширити пропускну спроможність перегону Комиш-Зоря – Волноваха. Заявлені 42 пари поїздів дозволять маріупольським металургам наростити виробництво, а країні – збільшити експортну валютну виручку", – написав він на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Водночас глава ММКІ позначив ряд "нестиковок". "На даний момент кількість поїздів в/з Маріуполя значно менше, ніж озвучена головою наглядової ради транспортного монополіста кількість. Їх не 27-28 (як заявила УЗ при відкритті перегону в листопаді 2017), а всього 20-21 – включаючи 4-5 пар пасажирських поїздів. Саме через цю "невелику" з точки зору УЗ різницю ми не можемо вийти на планові обсяги виробництва і для часткової компенсації відставання змушені довозити сировину морем. Перевезення судами з Бердянська до Маріуполя обходяться значно дорожче, вони збільшують собівартість нашої продукції і роблять її менш конкурентоспроможною на світовому ринку, де пропозиція перевищує попит", – зазначив Зінченко.

При цьому, за його словами, маріупольці є оптимістами і вірять, що задумане вдасться. "Реалізація цього плану покращить транспортне сполучення Маріуполя з "великою Україною" і зробить жителів Приазов'я ближче до киян, львів'ян тощо. Тепер головне, щоб слова керівників УЗ не розходилися з ділом", – підкреслив він.

"І оскільки це питання є ключовим для економіки регіону, ми, зі свого боку, будемо дуже уважно стежити за ходом реалізації проекту – дуже вже хочеться наприкінці літа цього року розмістити пост про рішення проблеми залізничного сполучення з Маріуполем. А ще про відремонтовану автомобільну трасу Запоріжжя – Маріуполь. І якщо зовсім віддатися мріям – про знову відкритий маріупольський аеропорт. Поліпшення транспортної інфраструктури потрібно нашому місту як повітря!", – констатував глава ММКІ.

Нагадаємо, що ПАТ "Укрзалізниця" розраховує до осені 2017 року розширити пропускну спроможність перегону Волноваха–Комиш-Зоря в напрямку Маріуполя до 42 пар поїздів на добу.