Таку думку озвучив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв'ю НВ.

Важливо Україна може отримати гроші від МВФ у вересні, – радник президента Устенко

Гетманцев наголосив, що йому важко говорити про інструменти, якими Мінфін запропонує скористатися в разі відсутності програми з МВФ. Водночас він нагадав, що на фінансових ринках є величезний обсяг грошей, який Україна може вивести. 

Візьмемо гроші, трохи дорожче, але візьмемо. Буде навантаження більшим на бюджет, але катастрофи ніякої не буде,
– припустив Гетманцев.

Голова профільного комітету зауважив, що Україна повинна виконати умови меморандуму з МВФ до середини літа. Також він вирішив нагадати, що умови МВФ – це "не умови якогось заморського дядька, це те, що потрібно нам самим у першу чергу".

У цьому контексті він констатував: в Україні є протидія реформам. Гетманцев підкреслив, що ми "не отримуємо гроші від МВФ, живучи від одного траншу до іншого". 

"Ми виконуємо свою чітко визначену програму у сфері публічних фінансів. Так, там є певні пункти, що збігаються з меморандумом. Але вони нами виконуються саме тому, що ми вважаємо їх правильними для країни", – сказав Данило Гетманцев.

Актуально МВФ виділить гроші Україні влітку і без виконання умов, – Фурса

Він закликав не називати паузу у програмі кредитування безнадійною. Голова профільного комітету підкреслив, що для виконання умов МВФ Україна ще повинна:

  • збільшити відповідальності за незаконне декларування,
  • реалізувати судову реформу.

Гетманцев резюмував, що ці питання просуваються. За його словами, звичайно, нам би всім хотілося, щоб переговори з МВФ просувалися більш динамічно.