Про це сказав Міністр енергетики України Юрій Продан за підсумками проведення тристоронньої зустрічі з єврокомісаром з енергетики Гюнтером Еттінгером і міністром енергетики РФ Олександром Новаком.

Газпром" також підтвердив, що ми зможемо здійснити пакетні домовленості - це ціна, це графіки погашення платежів за газ. І я вважаю, що це хороший знак того, що ми почали рухатися вперед. Тому ми також сподіваємося на наші конструктивні переговори,
- сказав Продан.

За його словами, Україна запропонувала Росії розглянути пакетні домовленості в рамках сьогоднішньої зустрічі, але через відсутність документів, що підтверджують оплату частини боргу, це не вдалося. Міністр висловив сподівання, що 786 млн доларів надійдуть на рахунок “Газпрому” до понеділка, 2 червня.

Читайте також: Україна може 2 червня подати позов до Стокгольмського суду на Росію, — Яценюк

Водночас Міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що ціна на газ для “Нафтогазу” може бути переглянута тільки щодо майбутніх поставок: "Питання перегляду ціни на листопад-грудень не обговорюється, може обговорюватися тільки ціна майбутніх поставок".

Він додав, що Росія готова до знижок за газ для України і врегулювання графіка погашення наявної заборгованості.

Нагадаємо, раніше сьогодні російський прем'єр Дмитро Медведєв заявив, що Україна перерахувала Росії певну частину суми боргу за газ. Водночас російський прем’єр назвав хамством пропозицію Києва спочатку знизити ціну на газ, а потім заплатити борг.

За словами комісара Європейської комісії з питань енергетики Гюнтера Еттінгера, в України є гроші, аби сплатити усю суму, яку заборгувала "Газпрому".