Якщо ж газопостачальні компанії захочуть відключити соціальну інфраструктуру від газу – отримають реакцію. Таку заяву прем'єр Денис Шмигаль зробив на засіданні уряду 6 жовтня.

Цікаво Якщо контракт з "Газпромом" залишиться, то український транзит мертвий, – угорський аналітик

Газу вистачить на зиму

Як відзначив глава уряду, запасів у газосховищах вистачить для зими 2021 – 2022.

У нас в газосховищах майже 19 мільярдів метрів кубічних газу і цього достатньо, щоб пройти зиму,
– зазначив Шмигаль.

У своєму телеграмі Денис Шмигаль додав, що до нового опалювального сезону інфраструктура в Україні готова на 99%. Йдеться про теплові мережі у містах, підготовка шкіл, лікарень тощо.

Також він нагадав про Меморандум щодо непідвищення цін і безперебійне постачання газу. Він пригрозив газопостачальним компаніям відповідальністю, якщо десь населення залишиться без опалення.

Тарифи на опалення не підвищуватимуть

  • Кабмін, "Нафтогаз України" та Асоціація міст України 30 вересня домовилися, що підвищувати тарифи на гарячу воду та опалення не будуть.
  • Відповідний документ називається "Меморандумом про взаєморозуміння" і врегульовує проблемні питання у сфері централізованого постачання тепла та гарячої води.
  • У документі також зафіксована домовленість щодо того, що постачання газу буде "безперебійним".

Повний текст публікації Дениса Шмигаля

Готовність всієї інфраструктури України до опалювального сезону становить 99%. Мова йде і про ремонт теплових мереж та котелень, і про підготовку шкіл, лікарень, дитячих садочків, і безпосередню підготовку житлових будинків.

У підписаному Меморандумі місцеві керівники взяли на себе зобов’язання не підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду для людей. "Нафтогаз" зі свого боку поставлятиме газ місцевим теплокомуненерго за ціною в 4 рази меншу, ніж на європейському ринку.

Уряд реструктурує борги та компенсує перед місцевою владою різницю в тарифах. Уся країна буде з теплом. Хочу попередити окремі газопостачальні компанії: будь-які спроби відключити соціальну інфраструктуру від газу або нажитися на ситуації ми будемо жорстко усувати.