Мовиться про майже 20 мільярдів доларів фінансової допомоги, які отримає Україна.

Важливо Світовий банк виділить понад 30 мільярдів на продовольчу безпеку у світі

Відповідне рішення міністри фінансів і керівники центральних банків G7 ухвалили під час зустрічі у німецькому Петерсберзі, яка відбулася 18 – 20 травня.

Ми домовилися про конкретні дії для поглиблення багатостороннього економічного співробітництва та підкреслили нашу відданість спільній відповіді на загарбницьку війну Росії проти України та нашій непохитній підтримці України,
– мовиться у спільному комюніке G7.

За підсумками зустрічі країни-члени G7 погодили надання Україні 19,8 мільярда доларів для підтримки державних фінансів. Крім того, міністри привітали поточну роботу в G7 та міжнародних фінансових установах щодо подальшого фінансування України, зокрема, пропозицію Європейської комісії щодо додаткової макрофінансової допомоги в розмірі до 9 мільярдів євро.

Додаткова запланована підтримка українських державних підприємств та приватного сектору через Європейський банк реконструкції та розвитку та Міжнародну фінансову корпорацію становить 3,4 мільярда доларів.

"Ми продовжуватимемо підтримувати Україну протягом усієї цієї війни та надалі і готові робити більше, якщо буде потрібно. Ми тісно співпрацюємо з Україною, щоб захистити її макроекономічну стабільність перед лицем викликів, породжених загарбницькою війною Росії, масовим руйнуванням критичної інфраструктури та порушенням традиційних судноплавних маршрутів для українського експорту", – наголосили міністри.

Зауважимо, що Україна отримує підтримку й від інших фінансових установ та країн. До прикладу:

  • 2 травня Україна отримала чергову частину грантових коштів від донорів Світового банку. Розмір цієї допомоги становить 495 мільйонів євро.
  • Джо Байден повідомив, що США нададуть Україні пряму фінансову допомогу на суму 500 мільйонів доларів. Гроші надійдуть у наш бюджет як грантова допомога для забезпечення захищених видатків, таких як пенсії, зарплати та соціальні виплати.

Може зацікавити – Як Європа домовиться з Угорщиною щодо нафтового ембарго: дивіться відео