Про це міністерка соціальної політики заявила в інтерв'ю виданню. За словами Лазебної, більшість ФОПів сплачують внески з мінімальної зарплати, тому їхня пенсія буде відповідною.

Читайте також Накопичувальна система: як українці зможуть отримувати пенсії по 7 тисяч гривень

Якими будуть пенсії ФОПів

Більшість ФОПів можуть розраховувати тільки на мінімальну пенсію. Знову ж таки, якщо є стаж. З однієї сторони, ніхто не хоче йти на низькі пенсії, з іншої – ФОПи платять мінімум, просто "купуючи" собі стаж",
– заявила Лазебна.

Міністерка додала, що для фізосіб-підприємців накопичувальну пенсійну систему потрібно зробити обов'язковою. Однак уточнила, що наразі в депутатському законопроєкті, з яким працює Мінсоцполітики, мова йде про те, що ФОПи братимуть участь у накопичувальному рівні добровільно.

"Можливо, потрібно було подивитися на досвід інших країн, коли для таких категорій солідарної системи немає, але є обов'язкова накопичувальна. Ми розуміємо, що для ФОПів може бути занадто великим подвійне навантаження", – зазначила глава відомства.

Та додала, що з фізичними особами-підприємцями має бути діалог.

Що таке накопичувальна система пенсій?

В Україні планують реформувати пенсійну систему, перейшовши від солідарних пенсій до накопичувальних. Спершу частину грошей українці відкладатимуть на особисті пенсійні рахунки, а частину і надалі платитимуть у загальний Пенсійний фонд, тобто солідарна пенсія буде також гарантована. Згодом залишиться лише накопичувальна система.