"Найбільш очікуваним" фігурантом рейтингу став старший син Президента України Олександр Янукович. Його статки журнал оцінив в 96,4 мільйона доларів (771,2 мільйона гривень), завдяки чому він одразу зайняв 103 місце.

При цьому, вартість вхідного "квитка" до рейтингу журналу зросла на 800 тисяч і склала 27 мільйонів доларів.

Для складання рейтингу журнал оцінює тільки видимі активи компаній на підставі офіційних даних, публічної інформації, консультацій з експертами і даних, надані самими власниками. У рейтингу не оцінюються активи, що знаходяться в пасивному управлінні, право власності учасника на які чітко не простежується і особисте майно.

Зазначимо, Олександр Янукович - за фахом лікар-стоматолог, зараз працює заступником генерального директора ТОВ "Донбаснафтопродукт".

У рейтингу журналу "Кореспондент" "ТОП-100 найвпливовіших українців 2011" посідає 30-те місце. Станом на листопад 2011 року, за інформацією ЗМІ, до сфери впливу Олександа Януковича відносять голову НБУ Сергія Арбузова, міністра МВС України Віталія Захарченка, голову Державної податкової адміністрації України Олександра Клименка і голову Державного агентства земельних ресурсів Сергія Тимченка.

У травні минулого року Олександр Янукович, офіційно став власником 100% акцій "Всеукраїнського банку розвитку". Раніше, він контролював зазначену фінустанову через компанію "Донснабтара".

У 2011 році "Всеукраїнський банк розвитку" подвоїв свій уставний капітал, до 210 мільйонів гривень. Друга докапіталізація на суму 100 мільйонів гривень була проведена у квітні 2011 року. Станом на травень минулого року статутний фонд банку перевищував 310 мільйонів гривень. НБУ зареєстрував "Всеукраїнський банк розвитку" у квітні 2009 року.