Зранку 6 квітня у фінських та українських ЗМІ з'явилася інформація, що за робітниками з України прилетить чартер із Фінляндії. Зокрема, про це написав й Інтерфакс – Україна. Перш ніж вийти на фінські поля по врожай, робітники мали б перебути 14 днів у карантині.

Думка Для українців створять мільйон нових робочих місць, – Зеленський

Однак вже ввечері того ж дня у фейсбуці посольство Фінляндії в Києві опублікувало спростування: "Ця інформація не є підтвердженою фінськими компетентними органами".

Чому Фінляндії потрібні українські робітники

Якщо весняні польові роботи не будуть виконані в строк, може виникнути дефіцит продуктів і зростуть ціни – про це попереджають фермери. Наразі ж через карантинні обмеження фінські фермери зіткнулися з гострим дефіцитом робочої сили.

На фінських фермах традиційно працюють сезонні працівники з України, Росії й Таїланду. Зараз міністерство праці начебто вивчає можливість організувати чартерні рейси для українських працівників.

Мова йде приблизно про 1500 працівників – вони критично важливі для фінського сільського господарства,
– розповіла старша фахівчиня мінпраці Фінляндії Лаура Перхеентупа.

Також у Фінляндії планують запустити спеціальну рекламну кампанію з тим, щоб залучити на ферми місцевих жителів – наприклад, безробітних, чи тих, кого відправили у примусову відпустку, а також студентів і школярів.

До слова, у сусідній з Фінляндією Естонії найбільші садівники й городники, які раніше залежали від української робочої сили, зараз почали активно шукати місцевих працівників. Річ у тому, що перші працівники мали приїхати на весняні роботи на початку квітня – але через коронавірус умови змінилися.

Карантин і гроші
Як вплинув карантин на гаманці українців / Інфографіка 24 каналу