“Є три рейтингових агентства. І, за статистикою, одне з трьох завжди відноситиметься до України більш негативно. Це не означає, що воно має більше рації. Це просто визання того, що є проблеми", - говорить експерт з фінансових ринків Павло Ільяшенко.

Два інші провідні рейтингові агентства - Fitch та Standard & Poor's - оптимістичніше дивляться на ситуацію в Україні. Вони вважають Україну проблемною, та все ж платоспроможною державою.

Зниження рейтингу "Мудіс" пояснює, зокрема, відсутністю домовленостей з МВФ і низьким рівнем золотовалютних резервів. Утім, економіст Олександр Михайленко каже, що запасів казни достатньо:

“Ситуація, безперечно, не ідельна... але в резервах зараз знаходиться більше 20 млрд доларів... Відповідно, потенціал ще є, критична точка не досягнута".

Фінансовий аналітик Олександр Разуваєв вважає, що міжнародні рейтинги - це не істина в останній інстанції. Адже вони у 2008-му році не змогли передбачити крах американського банку Lehman Brothers, а відтак - початок глобальної економічної кризи.

Крім того, не варто забувати, що закордонні аналітики складають рейтинги переважно на даних статистики, при цьому не беруть до уваги реальну ситуацію в країні.

Детальніше про те, що означає місце України в рейтингах агентств - читайте сьогодні ввечері у матеріалі "Moody's знизило рейтинг України".