Про це свідчать документи на сайті Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC).

Компанія планує розміститися під тікером FB, однак біржу поки не вказує. Строки розміщення і ціна акцій на IPO також поки не уточнюються.

Як повідомляло раніше видання The Wall Street Journal, Facebook планує отримати оцінку вартості на IPO в 75-100 мільярдів доларів, для чого збирається залучити на IPO близько 10 мільярдів доларів. Однак у первинній заявці Facebook вказала суму приблизно вдвічі менше. Джерела фінансового видання International Financing Review вважають, що, переконавшись у зацікавленості інвесторів у процесі підготовки до IPO, Facebook може підвищити суму.

Організаторами розміщення Facebook, виходячи із заявки, виступлять інвестиційні банки Morgan Stanley, Goldman Sachs, Bank of America Merrill Lynch, Barclays Capital і JP Morgan.

Facebook теоретично може завершити процес IPO до травня 2012 року, однак терміни можуть змінитися в залежності від рішення керівництва компанії. Як правило, заявка на IPO подається в SEC приблизно за три місяці до розміщення. За неофіційною інформацією, Facebook планує вийти на біржу не пізніше кінця другого кварталу 2012 року.

Первинне публічне розміщення акцій Facebook на біржі є одним з найбільш очікуваних подій світового інтернет-ринку в поточному році. Оцінна вартість компанії на альтернативній біржі SharesPost перевищує 80 мільярдів доларів.