Докладніше про ініціативу Мінфіну щодо е-аудиту платників податків

Впровадження електронного аудиту передбачає Меморандум про взаєморозуміння. Його Україна підписала з Євросоюзом задля отримання макрофінансової допомоги. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

Зверніть увагу Податок на розкіш: Мінфін хоче зменшити поріг вартості авто, які ним обкладаються

У відомстві додають, що метою Концепції впровадження е-аудити є перехід до якісно нового рівня здійснення контрольно-перевірочної роботи.

Інструмент електронного аудиту платників податків запроваджено в різних країнах світу та з кожним роком він доводить свою ефективність,
– наголошують у міністерстві.

Як працюватиме е-аудит платників податків

  • Його механізм базується на інформації, отриманій від платників податків у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T). Останній розробила Організація економічного співробітництва та розвитку.
  • Цей файл є легким у використанні та призначеним для здійснення заходів податкового контролю із застосовуванням спеціалізованого програмного забезпечення.
  • У Кабміні підкреслюють, що автоматизована обробка отриманого аудиторського файлу надасть можливості для швидкого виявлення найбільш ризикових як суб’єктів (платників податків), так і об’єктів (транзакцій) для податкових перевірок.
  • Результати такої обробки платники податків можуть використати для оперативного виправлення виявлених розбіжностей або під час відбору для проведення податкової перевірки.

Радимо ознайомитися 8 тисяч та звільнення від податків: як українцям компенсують втрати через карантин

Презентації Концепції впровадження е-аудиту платників податків: документ