Китайський експорт

Експорт Китаю у 2021 році у грошовому еквіваленті склав 264 мільярди доларів. Попри напругу у процесі торгівлі з США та іншими країнами, експорт за місяць становив майже 43 мільярди доларів. 

Зверніть увагу Експорт української продукції до Китаю зростає: скільки вже заробила Україна у 2021 році

Прогноз аналітиків 

Аналітики очікують, що зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) Китаю сповільниться з рекордних показників у 18,3%. Це відбудеться у зв'язку з уповільненням руху товарів та збільшення вартості доставки через COVID-19.

Глобальна нестача мікрочипів, які використовуються у всьому, починаючи від автомобілів і закінчуючи телефонами, також шкодить виробникам. Минулого тижня офіційний індекс китайських менеджерів із закупівель у виробництві показав, що у квітні зростання активності заводу сповільнилося у порівнянні з попереднім місяцем.

Припинення економічного діалогу з Австралією

Нагадаємо, що 6 травня 2021 року стало відомо про те, що Китай вирішив припинити на невизначений час економічний діалог з Австралією у зв'язку зі зростаючим дипломатичним розривом між країнами. 

Причини дипломатичного розриву між Австралією та Китаєм

  • Австралія закликала провести дослідження джерела COVID-19 й заборонила китайському гігантові телекомунікаційній компанії Huawei будувати свою мережу 5G.
  • Минулого року Китай ввів санкції проти австралійських товарів, зокрема на вино та яловичину.
  • Також у своїй заяві китайська урядова комісія звинуватила Австралію в тому, що вона має світогляд "холодної війни".