"Важливим фактором, що робить негативний вплив на вивезення металобрухту, залишається підписаний президентом України закон, який подовжує стягування експортного мита на брухт в розмірі EUR30/тонна", – повідомляється в прес-релізі держпідприємства "Укрпромзовнішекспертиза" ("УПЕ") в п'ятницю.

За даними заступника директора "УПЕ" Юрія Добровольського, червневі котирування металобрухту на внутрішньому ринку знизилися на 100 грн з двох причин: високі складські запаси і труднощі експорту з України. У першій половині липня, незважаючи на активний цінове зростання на прокат і брухт на зовнішніх ринках, вітчизняні заводи змогли утримати ціни на колишньому рівні завдяки великому пропозицією металобрухту від "Укрзалізниці". В даний час середня ринкова ціна становить 5106 грн/тонна.

За його словами, за останній місяць відбулося збільшення складських запасів металобрухту до 134 тис. тонн (на початок липня), що на 35 тис. тонн більше, ніж місяцем раніше. Достатні запаси дають можливість комбінатам не підвищувати закупівельні ціни на внутрішньому ринку.

Згідно з прогнозами експертів "УПЕ", незважаючи на небажання комбінатів йти на підвищення закупівельних цін, навряд чи їм вдасться стримати цінове зростання найближчим часом в силу падіння поставок, швидкого подорожчання прокату і металобрухту на зовнішніх ринках.

"У липні поставки металобрухту незначно знизяться, тому що багато заготівельників і трейдерів будуть притримувати запаси до моменту очікуваного зростання цін на внутрішньому ринку. У серпні поставки збільшаться внаслідок зростання закупівельних цін, у вересні – у міру погіршення цінової кон'юнктури ринку прокату і металобрухту – поставки сировини скоротяться", – прогнозує Добровольський.

У той же час експерт констатує, що на українському ринку зберігається стабільний дефіцит металобрухту. З початку 2017 року покриття попиту на брухт склало 79%, тоді як забезпечення потреб в привізній брухті в червні – 95%. При цьому в червні поставки металобрухту на український ринок збільшилися в порівнянні з травневими на 18 тис. тонн, склавши 269 тис. тонн. З початку поточного року на українські метпідприємства було поставлено 1,421 млн т сировини, що практично відповідає показнику за аналогічний період минулого року.

У червні, в порівнянні з попереднім місяцем, експорт металобрухту скоротився на 30% – до 29,1 тис. тонн. У географічному розрізі на Туреччину довелося майже 80% поставок, на Молдову – 21%. Сумарно в січні-червні було експортовано 138 тис. тонн, що на 95 тис.тонн менше, ніж за аналогічний період 2016 року.