Така оцінка подається у звіті Стратегічного латиноамериканського центру з геополітики.

Читайте також: Конгресмен США застеріг Гуайдо від спроб домогтися військової інтервенції до Венесуели

На думку експертів через міжнародні обмеження на рух капіталу країна втрачала по 19 мільярдів доларів на рік, через завищену вартість запозичень у зв'язку з санкціями – близько 3,3 мільярда доларів на рік.

Якби ці гроші прийшли в економіку країни, за п'ять років Венесуела спродукувала б товарів і послуг на 260 – 350 мільярдів доларів більше, що у перерахунку на душу населення склало б 12 200 – 13 400 доларів. Водночас ВВП країни впав би всього на 1,1 – 1,6 відсотка на рік. Як показала модель, відсутність зовнішніх інвестицій, навпаки, добре узгоджується зі спостережуваною втратою 60 відсотків ВВП.

Запуск сировинної економіки Венесуели у поточному стані неможливий без зовнішньої фінансової допомоги.

Якби уряд Мадуро отримав таке ж міжнародне фінансування, як уряд президента Аргентини Маурісіо Макрі у перші три роки його терміну, зростання ВВП Венесуели перевершив би показники Аргентини,
– підсумували експерти.

До якого стану довів Венесуелу Мадуро?За шість років перебування Мадуро при владі національна валюта – болівар – девальвувала гігантськими темпами: наприкінці 2018 рівень інфляції сягнув 1 мільйона 300 тисяч відсотків. Жителі Венесуели потерпають від нестачі продуктів: у периферійних районах країни бідняки змушені їсти котів, собак та щурів. З країни виїхало майже три мільйони громадян, що більше, ніж 10% усього населення.

Що відбувається у Венесуелі?