Про це він розповів, коментуючи скандал навколо оприлюднення списку українських посадовців, які мають компанії в офшорних зонах.

В економічному плані для України – це недонадходження до бюджетів всіх рівнів. Тому будь-які виправдання з боку тих, хто має в офшорах компанії, нібито це легально і немає нічого протиправного, лише пересмикування ситуації. Офшорні компанії законні з точки зору законодавства офшорної країни, – зазначив він.

За словами Новака, формально офшори не заборонені. Але є моральна сторона справи.

У такий складний час для країни, коли суспільство збирає кошти для армії, високопосадовці ухиляються від сплати податків, – підкреслив він.

На переконання Андрія Новака, вирішити проблему просто так неможливо. Робити це треба комплексно і на глобальному рівні. У світі існує 27 офшорних територій. Деякий час, за його словами, була дуже популярна тема розірвання угоди з Кіпром. Але розірвання угоди з однією з таких країн нічого не дасть. Для бізнесмена, який працює з експортно-імпортними операціями, нескладно перереєструвати компанію, наприклад, на Британських Віргінських островах. Вартість такої реєстрації коливається від 600 у.о до 2, 5 тис у.о. Для бізнесмена це дрібниці.

Уже звучать перші нотки. Є відоме звернення 300 економістів з більш ніж 30 країн, які підписали відкритий лист, де закликають розсекретити дані про те, кому саме належать зареєстровані в "податкових гаванях" компанії і трасти. Якщо буде повна заборона, тоді це працюватиме, – говорить експерт.

Починати, за його словами, можна з G7 або G20. Підключити МВФ.

Один з інструментів - введення МВФ як одного з критеріїв співпраці з країнами - відсутність офшорів у політиків і посадових осіб. Виходить, що Фонд надає допомогу країні в той час, як перші особи держави ухиляються від сплати податків, – зазначив він.

Детально читайте в статті Панамський скандал: чи вирішать в Україні проблему офшорів?