За словами експерта, ті, хто споживали газ за найвищою ціною, по 7800 гривень за тисячу кубометрів, отримають навіть незначне його здешевлення. Це переважно ті, хто використовують газові плити. Але таких абонентів багато, а споживають вони мало, і таких споживачів в Україні всього десь 18%.

Категорії, які споживають значно більше газу, порівняно з першими, отримають підвищення газу приблизно на 27%, бо у них була ціна 5400 в середньому, тепер буде – 6879. Тобто, для 18% споживачів ціну трохи знизили, а для 82% — суттєво підвищили,
— пояснив він.

На думку Марунича, є високий ризик, що в бюджеті після цього підвищення не вистачить грошей на субсидії, і, ймовірно, треба буде, переглядати бюджет. Тому що його рахували закладаючи не таке суттєве підвищення.

Якщо не платитимуть субсидії, то буде горе. А не зрозуміло, яким чином зберуть ці гроші. У мене є таке припущення, що тих 34 мільярдів гривень, які в бюджеті закладені, на субсидії не вистачить. За даними Мінсоцполітики, тільки за три перші місяці поточного року нарахували 26 мільярдів гривень субсидій. А це було ще до підвищення тарифів,
— уточнив він.

За словами експерта, виникає питання – навіщо в уряді Гройсмана хочуть підняти тарифи так швидко. Адже попередній уряд, який підписував меморандум з МВФ, за яким підвищення і відбувається, "виторгував" підвищення принаймні до кінця 2017 року.

Нагадаємо, Кабмін ухвалив рішення про єдину ціну на газ для усіх споживачів на рівні 6879 гривень за тисячу кубометрів.

Детальніше про нові тарифи на газ і тепло читайте у публікації сайту "24".