Так, у жовтні очікується зростання інфляції у межах від 0,5 до 1%.

"Звісно, що у понеділок, після дня голосування не буде такого, що люди прокинуться і побачать, що ціни миттєво стрибнули, миттєво змінився курс гривні і так далі. Але водночас, якщо говорити навіть про такий короткий період, як до кінця року то, загалом, є значна ймовірність послаблення гривні і є висока імовірність певного прискорення інфляції. Хоча у випадку з інфляцією слід розуміти, що прискорення відбуватиметься з досить низького рівня", - пояснив експерт.

За останні 9 місяців спостерігається дефляція на 0,3%.

"Протягом наступних місяців очікується зростання, у першу чергу, через сезонність. Основне зростання інфляції буде викликане сезонним коливанням цін, а не якимись додатковими шоками після виборів", - пояснив фахівець.

За словами Жолудя, сукупна інфляція за останні три місяці 2012 року становитиме близько 3%.

Він додав, що НБУ вже кілька кварталів штучно підтримує гривню на певному рівні.

"У першу чергу це робиться з політичних міркувань, адже у населення є певний зв’язок між певним відчуттям стабільності та стабільним обмінним курсом. Але це вже привело до того, що цього року дефіцит поточного рахунку платіжного балансу очікується навіть більший, ніж він був 2008 року, коли через нього у нас було досить істотне ослаблення гривні", - пояснив економіст.

На кінець року, Жолудь, прогнозує обмінний курс гривні до долара на рівні 8,40 грн.

"Загалом за рік ослаблення гривні становитиме десь 5% - це недуже значне ослаблення", - сказав він.

Нагадаємо, експерти ринку прогнозують, що до кінця 2012 року гривню чекає помірна девальвація.Курс готівкового долара до кінця грудня може підвищитися до 8,25-8,40 грн.