Так вважає провідний експерт Центру Разумкова, екс-заступник міністра праці та соціальної політики Павло Розенко.

Він вказує на те, що згідно зі статистикою уряду, в Україні відбувається зростання валового продукту, підвищення щонайменше на 10-12% зарплат, пенсій, усіх видів державної соціальної допомоги. При цьому показники демонструються на тлі низького індексу інфляції в Україні: за офіційними даними, у 2011 році він становив 104,6%. Один з найкращих показників інфляції за всі роки незалежності, звітує влада.

Разом з тим, як вказує Розенко, згідно з останнім соціологічним дослідженням, проведеним Центром Разумкова у грудні 2011 року, найчастіше громадяни України (87,4% респондентів) вказують на різке погіршення торік саме ситуації з цінами і тарифами.

"За оцінками деяких експертів, реальний індекс інфляції в Україні торік становив близько 112-115%", - зазначає експерт.

"Якщо взяти наведені урядом цифри підвищення соціальних виплат, побачимо, що темпи зростання заробітних плат, пенсій і соціальної допомоги у 2011 році були меншими, ніж реальне зростання цін на основні види продовольства, промислові товари, житлово-комунальні послуги. Відповідно, і рівень життя переважної більшості українців минулого року жодним чином не покращився", - зазначив експерт.