Відповідна проблема не має розв'язання винятково у пенсійній площині. Проблема в іншому. Зокрема в тому, що немає інструментів, куди вкладати. Про це в ефірі 24 каналу повідомив колишній виконуючий обов'язки міністра економрозвитку Павло Кухта.

Цікаво Українці можуть отримувати пенсію у 7 тисяч гривень, але є умови

"Немає швидкого економічного зростання, немає притоку інвестицій, які могли б забезпечувати зростання всіх інвестиційних інструментів, щоб пенсіонери могли нормально заробити на пенсію", – відзначив Кухта.

Українці не мають, що заощаджувати

Він переконаний, що накопичувальна система потрібна. Але чи вона повинна бути загальнообов'язковою, чи добровільною системою, якій держава допомагає, можливо, дає якісь пільги – це питання для дискусій на майданчиках профільних комітетів.

Якщо в них (українців – 24 канал) доходи маленькі і взимку вони просто відкладають до останньої гривні, щоб заплатити за тепло, в них заощаджень все одно немає, які схеми не придумуй,
– сказав Кухта.

За його словами, українці повинні стати багатшими. Для цього треба робити більше, ніж просто намагатись розв'язати майбутню пенсійну проблему винятково в межах пенсійної системи.

Потрібні більші зміни

Нічого не зміниться, як зауважив колишній виконуючий обов'язки міністра економрозвитку Павло Кухта, без трансформацій більшого характеру. Тобто без притоку інвестицій у країні, без розвитку фінансових ринків (щоб можна було вкладати не тільки на фінансові депозити або в облігації), без нормального доступу громадян до державних облігацій.

Кухта назвав основні проблеми накопичувальної пенсії: дивіться відео

Пенсійна реформа в Україні: що треба знати

  • Наразі запуск пенсійної реформи перенесли на 2023 рік. Вона передбачає 3 рівні.
  • Перший – солідарна пенсія. Вона означає, що пенсіонери отримують гроші із Пенсійного фонду. Його наповнюють люди, які працюють.
  • Другий – накопичувальна система. Мовиться про те, що якусь частину внесків українці відкладатимуть на особисті пенсійні рахунки, а іншу продовжать платити у загальний Пенсійний фонд.
  • Третій – добровільні внески. Тобто українці вноситимуть добровільні суми у недержавні пенсійні фонди на свій рахунок.